Rychlý kontakt

Garni Hotel Svitavy
Riegrova 7
568 02 Svitavy

GPS souřadnice:
49°45'33.509"N
16°27'48.891"E

Tel.: +420 461 311 385
Mob.: +420 774 459 999
E-mail: info@garni-svitavy.cz

Garni Hotel Svitavy - FacebookGarni Hotel Svitavy na Facebooku


Přijímáme platební karty:
Garni Hotel Svitavy - Master CardGarni Hotel Svitavy - Maestro CardGarni Hotel Svitavy - Visa CardGarni Hotel Svitavy - American Express


Přijímáme slevové karty:
Garni Hotel Svitavy - Sphere Card

Internet:
Wifi

Wifi

Svitavské pamětihodnosti

Náměstí Míru ve Svitavách

Svitavské Náměstí Míru je známé především díky svému podloubí, které patří k nejdelším oboustranně loubeným náměstím v České republice. Dnešní podobu získalo svitavské náměstí původně s dřevěnými domy na kamenných základech po velkých požárech v r. 1590 a 1781, kdy vyhořelo 249 domů. K nejvýznamnějším budovám svitavského Náměstí Míru patří kostel Navštívení Panny Marie, stará radnice, dům U Mouřenína a Ottendorferova knihovna. K zajímavostem náměstí patří morový sloup, barokní kašna sv. Floriána, stůl s astronomickými znameními či moderní Fontána života v dolní části.

Mětské muzeum a galerie ve Svitavách

Všem návštěvníkům Svitav lze jistě doporučit návštěvu Městského muzea a galerie. Muzeum v současné době spravuje 5 stálých expozic a pravidelně pořádá další expozice různých druhů. Mezi stálé expozice patří:

  • Oskar Schindler - expozice Hledání hvězdy Davidovy
  • Historie prací techniky
  • Svitavská zastavení
  • Výstava o životě a díle svitavského mecenáše Valentina Oswalda Ottendorfera
  • Svitavské vily

Aktuálně pořádané výstavy a další informace o Městském muzeu a galerii ve Svitavách naleznete zde - www.muzeum.svitavy.cz

Svitavský Park Jana Palacha

Park Jana Palacha byl vysazen se vznikem areálu vily v roce 1890. Po roce 1946 nesl jméno dr. Edvarda Beneše a byl poprvé zpřístupněn veřejnosti. Od roku 1993 nese park jméno po studentu Janu Palachovi. Postupné poválečné chátrání parku bylo v roce 1999 důvodem k rozsáhlé regeneraci, která trvala až do roku 2001. V parku o rozloze téměř dvou hektarů došlo k úpravě cest, staveb, zeleně, výsadbě nových druhů okrasných rostlin a dřevin a solitérních stromů.

V parku Jana Palacha můžete nalézt také okrasné jezírko nebo "kopeček" osázený rododendrony.

Chcete si rezervovat ubytování nebo máte dotaz? Zeptejte se nás.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět